راهنمای ارسال پوش نوتیفیکیشن

 

در بعضی اپلیکیشن ها ممکن است نیاز داشته باشیم تا سرور ، کلاینت را از آخرین تغییراتی که مرتبط با آن است باخبر کند. برای مثال فرض کنید ما یک سیستم فروشگاهی داریم و می خواهیم به محض اینکه محصولی در فروشگاه اضافه شد به بعضی از کاربران سیستم اعلام کنیم که محصولی مرتبط با علایق شما به سیستم اضافه شده است. برای اینکه سرور بتواند کلاینت هارا به محض اضافه شدن محصول جدید با خبر کند ، یکی از راه ها ارسال push notification است. در این روش هر وقت تغییری در سرور اتفاق بیفتد آنگاه سرور باید کلاینت را در صورت مرتبط بودن از این تغییر مطلع سازد.

برای اضافه کردن امکان push notification به اپلیکیشن خود، مسیر زیر را دنبال کنید.

1

1) ویرایشگر را انتخاب کنید.

2) از زیر منوی ویرایشگر، قابلیت ها را انتخاب کنید.

3) وارد دسته بندی تماس شوید.

4) روی آیکون پوش نوتیفیکیشن کلیک کنید. این صفحه به بخش "صفحات شما" اضافه می شود. در بخش "صفحات شما" روی آیکون پوش نوتیفیکیشن کلیک کنید تا تنظیمات آن را انجام دهید.

2

در قسمت شماره ی 5 آیکونی که برای صفحه ی پوش نوتیفیکیشن در نظر گرفته شده است را می بینید. روی آن کلیک کنید.

3

می توانید از بین سه آیکون پیشنهادی یکی را انتخاب کنید یا با کلیک روی "اضافه کردن آیکون جدید" یک آیکون را به دلخواه از داخل سیستم خود انتخاب کنید تا به عنوان آیکون پوش نوتیفیکیشن قرار گیرد.

در قسمت شماره 6 می توانید برای صفحه ی پوش نوتیفیکیشن خود نامی انتخاب کنید تا در زیر آیکون آن به نمایش در آید. (به عنوان نمونه اسم این صفحه push در نظر گرفته شده است که مطابق شکل 8 در زیر آیکون نوشته  می شود.)

از بخش 7 هم می توانید فعال یا غیر فعال بودن قفل را انتخاب کنید. ادامه ی تنظیمات در شکل پایین نشان داده شده است

4

روی آیکون بعلاوه کلیک کنید

7

9 و 10) عنوان و پیام پوش نوتیفیکیشن خود را بنویسید.

با کلیک روی Insert a cover image می توانید یک تصویر برای پوش نوتیفیکیشن انتخاب کنید.

12) با نیک زدن این گزینه شما می توانید مشخص کنید که وقتی کاربر در کدام صفحه از اپلیکیشن بود پیام پوش نوتیفیکیشن را دریافت کند.

8

13) برای ادامه ی تنظیمات روی این فلش کلیک کنید.

9

در این صفحه می توانید مشخص کنید که پیام پوش نوتیفیکیشن شما به افرادی که در موقعیت مکانی خاصی هستند ارسال شود یا به همه ی افراد ارسال شود.

14) برای ادامه تنظیمات روی فلش شماره 14 کلیک کنید.

10

در این صفحه شما می توانید مشخص کنید که پیام پوش نوتیفیکیشن شما به همه ی کاربران شما ارسال شود یا فقط به بعضی از آن ها ارسال شود.

15) برای ادامه تنظیمات روی فلش شماره 15 کلیک کنید.

11

اکر اوکی را بزنید پیام شما ارسال می شود.

12

در بخش پس زمینه هم می توانید تصویر پس زمینه ی صفحه پوش نوتیفیکیشن خود را تغییر دهید.