تاثیر اپلیکیشن ها بر زندگی اجتماعی ما

 

 13

اپلیکیشن ها وارد همه ی جنبه های زندگی شده اند و حتی زندگی اجتماعی انسان ها را هم تحت تاثیر قرار داده اند. همانطور که امکان برقراری ارتباط مجازی با افرادی که در کنار ما نیستند، حس خوبی را به ما القا می کند، می تواند تبعاتی را برای افرادی که در نزدیکی هم زندگی می کنند به همراه داشته باشد. در نظر بگیرید که پس از سپری کردن ساعاتی در خارج از منزل، از کار یا محل تحصیل خود به خانه برمی گردید و مستقیما به سراغ گوشی یا تبلت خود رفته و با آدم هایی ارتباط برقرار می کنید که ممکن است مدت زیادی از آخرین دیدار حضوریتان گذشته باشد و یا حتی به سختی آخرین دیدار خود را به خاطر بیاورید. به این ترتیب شما به جای حضور در خانواده و ارتباط حضوری با آن ها، بیشتر سعی در برقراری ارتباط با افرادی دارید که آن ها را رو در رو نمی بینید.

اپلیکیشن هایی مثل تلگرام و واتس اپ و لاین و ... از ابزارهای کاربردی ارتباطی هستند و ما را قادر می سازنند تا با هزینه ای کمتر و سادگی بیشتر بتوانیم با همه افراد دیگری که از این اپلیکیشن ها استفاده می کنند ارتباط برقرار کنیم. این حس بسیار خوشایندی است که دیگر فاصله و دور بودن انسان ها معنی نخواهند داشت اما در کنار تمام مزایایی که این اپلیکیشن ها دارند، باعث ایجاد رفتار های خاصی در ما می شوند که ممکن است ما خودمان متوجه آن ها نشویم. به هرحال نمی توان علاقه ی مردم سراسر دنیا را به استفاده از گوشی های هوشمند و اپلیکیشن ها انکار کرد.

توسعه ی اسمارت فون ها و وابستگی فراینده ی مردم به آن ها برای ارتباط با دوستان، ما را متقاعد می کند که اپلیکیشن های اجتماعی، درست در مرکز این انقلاب اپلیکیشن قرار دارند. محبوبیت رسانه های اجتماعی در میان کاربران اسمارت فون ها افزایش یافته است. ابزارهای رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و اینستاگرام مردم را برای به اشتراک گذاشتن تجربیات، تصاویر و ویدیو ها تشویق می کنند. . اپلیکیشن هایی مانند تلگرام و واتس اپ باعث می شود که مردم روز به روز با هم بیشتر در ارتباط باشند.

در جهان توسعه یافته امروز، دوره ای که دستگاه های موبایل به عنوان یک کالای تجملاتی و غیر ضروری تصور می شدند به سر آمده است. در جهان مدرن امروز، اپلیکیشن ها هر روزه بر زندگی عادی ما تاثیر می گذارند و به یاد آوردن تجربیات روزهایی که دنیا را در جیب خود، همراهمان نداشتیم سخت به نظر می رسد. به عنوان توسعه دهندگان اپلیکیشن، ما در مرکز انقلاب اپلیکیشن ها قرار داریم و همیشه در این ماموریت هستیم که چیزی را خلق کنیم که مردم آن را در زندگی روزمره خود، مفید بیابند.