مرگ وبسایت ها با حضور اپلیکیشن ها

 

4

اپلیکیشنها تهدید بزرگی برای وب سایت هایی به شمار می آیند که هنوز به موبایل مهاجرت نکرده اند و بسیاری از وبسایت ها در حال از دست دادن کاربران خود هستند.
متخصصان بازار ITمعتقدند که دوره وب سایت و تبلیغات در وب به پایان رسیده و می بایست از محیط جدید کاربری امروز یعنی موبایلها و اپلیکیشن ها استفاده نمود. اگر شما هم دارای کسب و کار هستید و برای معرفی کسب و کار خود از وب سایت استفاده می کنید، لازم است بدانید که برای به روز بودن کسب و کار خود نیاز اساسی به استفاده از اپلیکیشن های موبایلی دارید. البته قدمت وبسایت ها بسیار بیشتر از اپلیکیشن های موبایلی است و شاید مقایسه این دو عملا منطقی نباشد. اما اگر شما صاحب یک وبسایت هستید و هنوز دلایل قابل قبولی برای ساخت اپلیکیشن موبایل برای وبسایت خود ندارید، شاید این دلایل بتوانند شما را در تصمیم گیری کمک کنند.

⦁ یک کاربر تقریبا همه جا گوشی موبایل را با خود به همراه دارد اما ممکن است همیشه لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی همراهش نباشد. پس احتمال استفاده از گوشی موبایل توسط کاربران بیشتر است.
⦁ می توان محتوای مورد نیاز اپلیکیشن ها را یک بار برای همیشه دانلود کرد و پس از آن همیشه به صورت آفلاین و بدون نیاز به دسترسی به اینترنت از آن ها استفاده کرد، در حالیکه برای دسترسی به وبسایت به اینترنت نیاز است. به همین دلیل ممکن است کاربران اپلیکیشن ها را ترجیح بدهند.
⦁ اپلیکیشن ها قابلیت دریافت نوتیفیکیشن دارند در حالیکه این قابلیت برای وبسایت ها تعریف نشده است.
⦁ با استفاده از اپلیکیشن ها می توانید از قابلیت های گوشی مثل کلیک برای تماس(برای شماره گیری یک شماره تلفن) GPS استفاده کنید.
⦁ اپلیکیشن می تواند به عنوان یک کانال جدید ارتباطی، سبب تعامل بیشتر با مشتری شده و کسب و کار شما را بهبود ببخشد.
⦁ فناوری هایی مانند کدهای QR، تشخیص صدا، و واقعیت افزوده  را نمیتوان در طراحی وب سایت های واکنش گرا به کار گرفت و نیاز است که برای استفاده از آن ها اپلیکیشن داشته باشید.
⦁ در اپلیکیشن ها مشکل بارگذاری اجزا وجود ندارد چرا که همه عناصر مورد نیاز برای بارگذاری به صورت پیشفرض و از قبل در حافظه ی آن ها وجود دارد.
⦁ اپلیکیشن ها چون سریع تر اجرا می شوند کاربر در استفاده از آن ها تجربه ی کاربری بهتری خواهند داشت.
⦁ شما می توانید اپلیکیشن خود را در بازار و اپ استور ها قرار دهید و با معرفی اپلیکیشن خود به دیگران، از تبلیغات موبایلی بهره مند شوید.
به دلایلی که در بالا به آن ها اشاره شد، پیشنهاد می شود که حتی اگر یک وبسایت بسیار خوب و کاربرپسند دارید، از اپلیکیشن های موبایل هم استفاده کنید و سعی کنید کسب و کار خود را مطابق با فناوری های جدید رونق ببخشید.