ضرورت اپلیکیشن ها در کسب و کار

 

htgfgbf

اپلیکیشن ها به عنوان ابزار تبلیغاتی:
امروزه نقشی که موبایل ها و اسمارت فون ها در زندگی مردم ایفا می کنند بر کسی پوشیده نیست.مهم ترین نقش آن نیز در تجارت است که اکثر مشاغل به اهمیت آن در بیزینس های خود پی برده اند.ضمن اینکه ارتباط میان تجارت و تکنولوژی دیرزمانی است که وجود داشته و ادامه دارد چراکه تکنولوژی همواره باعث شده که ارتباط بین تجارت ها آسان تر و سریع تر از قبل باشد .
حال اپلیکیشن های موبایل به عنوان یکی از اهداف اصلی برای بیزینس آنلاین تبدیل شده و داشتن یک نرم افزار موبایل برای هر کسب و کار یک امر ضروری به نظر می رسد. ضمن اینکه اپلیکیشن های موبایل در مقایسه با استفاده از مرورگرهای موبایل بیشتر مورد توجه کاربران هستند .
بازار فروش اینترنتی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه در همه جای جهان، بسیار داغ است، و این جریان در کشور ما هم وجود دارد.طبق آمار ها، تا سال 2020 بیش از90 % از استفاده از اینترنت از طریق موبایل ، تبلت، و دستگاه های هوشمند انجام می پذیرد. آمارهاي وزارت ارتباطات و فن آوري اطلاعات تایید مي کند بیش از 80 درصد اتصال ها به اینترنت درایران از طریق گوشي تلفن همراه صورت مي گیرد . از طرفی دیگر مطابق آمارهای رسمی بانک مرکزی، میزان فروش اینترنتی در ایران تا به حال حدود 500 بیلیون ریال بوده است .
با این شرایط چرا ما به دنبال ابزارهای بزرگ باشیم که انرژی زیادی از ما می گیرد.این اپلیکیشن های موجود در بازار تلفن های هوشمند همراه از نرم افزارهای مدیریتی گرفته تا نرم افزارهای تخصصی رشته های دیگر باعث شده اند که فضای جدیدی به وجود آید تا در آن شرکت های کوچک هم بتوانند با کمپانی های بزرگ رقابت کنند. گذشته از این مسائل، تلفن های همراه امروزی به یک کیف پول هم تبدیل شده اند .
ارائه بسترهای بانکداری الکترونیک، کیف پول الکترونیکی،خرید از سایت ها و دیگر فعالیت های اقتصادی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه صورت میگیرد، بطورکلی هر آنچه در تلفن همراه رخ میدهد باید با وجود اپلیکیشن ها مدیریت و سازماندهی شوند .

n00115433-b
کسب و کار بدون تلفن همراه:
بحث امروزه این است که آیا واقعا این امکان وجود دارد که به تازگی کسب و کاری مبتنی بر فناوری های جدید به راه بیندازیم و تلفن همراه را به صورت کلی از قلم انداخته و یا آن را در نظر نگیریم؟

در سال 2011 بود که شرکت مایکروسافت پیش بینی کرد تعداد کاربران اینترنتی گوشی های تلفن همراه در سال 2014 بسیار بیشتر از تعداد کاربران اینترنت رایانه ها یا دیگر ابزارها خواهد بود. این افزایش واقعا در حال حاضر به خوبی لمس می شود و چیزی در حدود 68 درصد از کاربران تلفن همراه در جهان از این ابزار برای فعالیت های آنلاین خود استفاده می کنند و تعداد کاربرانی که اینترنت تلفن همراهشان برایشان اولویت دارد چیزی در حدود 30 درصد است. ممکن است در سال های آینده شرایط هنوز به گونه ای باشد که دسکتاپ به عنوان وسیله ای برای دسترسی به اینترنت باقی بماند اما به تدریج نقش اصلی به تلفن های همراه داده خواهد شد. اسمارت فون ها یا همان تلفن های هوشمند در سال های آینده در زمینه تجارت و کسب و کار الکترونیک، حرف اول را در همه جا خواهند زد. در سال های آینده فاصله میان زندگی کاری و شخصی افراد بعد از زیاد شدن اضافه کاری ها در بعد از ظهر یا روزهایی که تعطیل است، به صورت کلی از بین خواهد رفت. کاربران گوشی های هوشمند که نیروی کار شرکت های مختلف هستند، قادر خواهند بود که همه جا و همیشه به اطلاعات و پنل های پروژه های کاری خود دسترسی داشته باشند. سیستم های کلود نمونه بسیار خوبی از این شرایط را در حال حاضر به ما نشان می دهند. مسلما این دسته از اتفاقات از هر نظر برای کارمندان و کارفرمایان مناسب خواهد بود.زیرا ساعات کاری برای همه تغییر پذیر خواهد بود و وابستگی شدیدی به داشتن حضور فیزیکی در محل کار وجود نخواهد داشت. این ماجرا از طرفی برای کارمندان و از طرف دیگر برای کارفرمایان سود خواهد داشت زیرا هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای انجام کارها وجود نخواهد داشت و شما در هر ساعت از شبانه روز، در روزهای تعطیل یا غیرتعطیل قادر به انجام کارهای خود خواهید بود .
این روزها شرکت های بزرگی نظیر گوگل هم به آسانی دریافته اند که شیوه کاری و درخواست های کاربران تغییر پیدا کرده است. در سال های اخیر شرکت گوگل در این زمینه فعالیت های موفقی را داشته است و الگوریتم به نسبت جدید این شرکت با عنوانHummingbird هم بر همین اساس ارائه شده است.

کاربران امروز بیشتر تمایل دارندتا از گوشی خود سئوال بپرسند تا این که سئوال خود را به صورت دستی تایپ کنند. به همین دلیل این موضوع بسیار اهمیت دارد که شرکت ها کمی صبر کرده و عقب بایستند تا دید وسیع تری در این زمینه پیدا کنند و حدس بزنند که کاربران چه نوع سئوال هایی را از آن ها خواهند پرسید و بر این اساس بتوانند پاسخ پرسش های آن ها را از قبل آماده کنند. به عنوان نمونه این امکان وجود دارد که کاربری از تلفن همراه خود بپرسد، " از کجا می توانم یک نقاش ساختمان خوب پیدا کنم؟ " یا این که " بهترین رستورانی که غذای چینی دارد، در نزدیکی من کجاست؟ " مسلما داشتن پاسخ سئوالاتی از این قبیل،کار سختی نخواهد بود و روز به روز هم بانک های اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارند، بزرگتر و تکمیل تر خواهند شد .

blog_6928
مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل درکسب و کارتان:
سبقت از رقبا :
با قرار دادن کسب و کارتان بر روی گوشی همراه مشتری، از رقبایتان متمایز می شوید.
ارتباط مداوم با مشتری :
اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه نام شما را به مشتری یادآوری می کند .
کاهش شدید هزینه تبلیغات :
هزینه تبلیغات و چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.
ارتقا تصویر برند شما :
یک اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کار شما نشانگر به روز بودن و جذب مشتری های امروزی است.
به روز رسانی :
شما می توانید از اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای نمایش محصولات و خدمات خود استفاده کنید. کاربرانی که اپلیکیشن شما را مشاهده می کنند در آینده به اپلیکیشن شما دسترسی خواهند داشت. هر بار با ارائه یک محصول جدید شما می توانید اپلیکیشن را نیز به روز رسانی کرده و با ارائه پیشنهادات و تخفیف ها مشتریان خود را تشویق به استفاده از اپلیکیشن و تعریف و تمجید آن نمایید .
افزایش آگاهی برند:
زمانی که مشتری های متعددی متوجه این شوند، که محصولات مورد استفاده شان، مورد استفاده ی بسیاری از مشتریان و افراد دیگر قرار گرفته نسبت به انتخاب خود خوشحال تر می شوند و این می تواند به راحتی موجب افزایش طرفداران و البته توسعه کسب و کار شود. نکته مهم در این زمینه این است که بتوانید برند خود را همه گیر کنید و به دست بسیاری از مشتریان و افراد برسانید.
افزایش فروش :
توسعه یک اپلیکیشن موبایل در مقایسه با وب سایت موجب جذب مشتریان بیشتری می گردد. امروزه جستجوی موبایل مخصوصا در بین قشر جوان بسیار رایج شده . مشتریان کنونی با صحبت از شما با دوستان خود موجب گسترش کسب و کار شما گشته و از این طریق افراد و مشتریان جدید، شما را با یک جستجوی ساده می یابند.در حقیقت،اپلیکیشن کسب و کار، مشتریان شما را به مبلغین کسب و کار شما تبدیل می کند .
مشارکت با سایر خدمات:
همکاری با شرکت های مشابه، به شما کمک می کند از موفقیت آنها نیز بهره مند گردید، این کار مشتریانی بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. با تهیه یک لیست از سایر شرکت ها و پیوستن به آنها، یک برنامه برای رد و بدل کردن تبلیغات در بین خود شکل دهید، با این کار سود عاید هر دو طرف می شود و به منفعت مشترک می انجامد .
نتیجه گیری :
با وضعیت پر رونق صنعت موبایل که امروزه شاهد آن هستیم، به کلیه کسب و کارها توصیه می شود که یک اپلیکیشن موبایل برای تبلیغ محصولات خود بسازند . به راستی موبایل وسیله ای است که کلیه ارتباطات توسط آن رهبری می شود، در نتیجه پیوستن به این فناوری، تضمینی برای نتایج مورد انتظار برای کسب و کار شما خواهد بود.