اپلیکیشن چیست؟

 

AAEAAQAAAAAAAAP_AAAAJDczMTgyYjVhLWZlNmQtNGEzZC1hNjBiLWRhZmVhN2MxYzNjMw

اپلیکیشن چیست؟
به نرم افزار هایی که برای دستگاه های دستی کوچک مانند موبایل های هوشمند، تبلت ها، دستیار های شخصی دیجیتال و غیره ساخته می شوند،"Software Application" ،یا همان نرم افزار کاربردی گفته می شود که به اختصار به آن ها App یا اپلیکیشن می گویند. کاربر توسط این برنامه های کاربردی، به طور مستقیم فرمانی را در گوشی هوشمند خود اجرا می کند و می تواند به صورت ملموس نتایج آن را ببیند.
وقتی شما یک دستگاه قابل حمل هوشمند تهیه می کنید، تعدادی اپلیکیشن مانند مرورگر وب، پخش کننده ی موزیک، تقویم وغیره، به طور پیش فرض در آن ها نصب شده است. شما می توانید از اینترنت یا از مارکت هایی که برای اپلیکیشن وجود دارند (مانند کافه بازار، مایکت، سیبچه، اپ استور و ...) اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دانلود و نصب نمایید.
اپلیکیشن های موبایلی در ابتدا برای بهره وری عمومی و بازیابی اطلاعات پیشنهاد شدند، مانند ایمیل، تقویم، مخاطبین و اطلاعات آب و هوایی. اما نیاز های عمومی و در دسترس بودن ابزارهای توسعه سبب شد که اپلیکیشن ها در دسته بندی های مختلف به سرعت رشد کنند.
با توجه به استفاده روزافزون از گوشی های هوشمند که بر پایه ی سیستم عامل اندروید یا ios هستند، امروزه اکثر اپلیکیشن ها برای این دو پلتفرم طراحی و اجرا می شوند.
اپلیکیشن های موبایلی با در نظر گرفتن نیازهای کاربران و محدودیت هایی که برای دستگاه های هوشمند قابل حمل وجود دارد و همچنین برای بهره گیری از تمام قابلیت های تخصصی که این دستگاه ها دارند ساخته می شوند و کاربر می تواند توسط آن ها به انجام فعالیت های مورد نیاز خود بپردازد. اپلیکیشن های اغلب می توانند به کاربر خدمات مشابهی که او از طریق کامپیوتر قادر به انجام آن ها بوده است را ارائه دهند.
برای استفاده از یک اپلیکیشن، کافی است شما یک دستگاه هوشمند داشته باشید. البته برای استفاده از بعضی از اپلیکیشن ها شما نیاز دارید که به اینترنت متصل باشید.
شما بسته به ورژن سیستم عامل گوشی خود، می توانید از اپلیکیشن هایی استفاده کنید که برای نسخه ی سیستم عامل شما یا ورژن های پایین تر، ساخته شده اند.
انواع اپلیکیشن ها:
اپلیکیشن ها را می توان در دسته های مختلفی طبقه بندی کرد:
آموزشی
ارتباطی
مذهبی
کتاب ها
سرگرمی
ابزارها
ویدیو و رسانه
آب و هوا
اخبار و اطلاع رسانی
پزشکی و سلامت
کاربردی
ویجت ها

139309081013505184178944
کاربردهای اپلیکیشن:
امروزه دستگاه های هوشمند مانند اسمارت فون ها، نقش زیادی را در زندگی مردم ایفا می کنند و با توجه به ارتباط دیرینه ی تکنولوژی و تجارت، تاثیری که یک اپلیکیشن موبایلی خوب بر کسب و کار شما می گذارد، بر هیچ کس پوشیده نیست. پس ضروری است که برای دیده شدن کسب و کار خود، یک اپلیکیشن موبایلی داشته باشید. چون اپلیکیشن های موبایل به دلیل سهولت در استفاده، در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردارند، می توان پیش بینی کرد که در آینده ای نزدیک، تمام مشاغل و کسب و کار ها به دستگاه های هوشمند و اپلیکیشن ها روی آورده و به آن ها وابسته شوند.
از کاربردهای اپلیکیشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
انجام فعالیت های مالی (استفاده از اپلیکیشن موبایل بانکی که در آن حساب دارید)
دنبال کردن رویدادهای مختلف مثل رویدادهای ورزشی
خرید از فروشگاه های اینترنتی
سرگرمی
ارسال پیام و تماس بر بستر اینترنت
تبلیغات برای کسب و کار خود
استفاده از کتاب های دیجیتال
بررسی وضعیت سلامت و پزشکی
مسیر یابی
کسب درآمد از طریق پرداخت درون برنامه ای و نمایش تبلیغات و ...
مزیت اپلیکیشن ها:
 دسترسی به بخش های مختلف یک سایت از طریق اپلیکیشن موبایلی آن سایت برای کاربر راحت تر است و به او تجربه ی کاربری بهتری می دهد.
در کشورهایی مثل ایران که سرعت اینترنت پایین است، کاربران زمان زیادی را برای دسترسی به محتوای مورد نیاز خود در وب صرف می کنند. اما در اپلیکیشن ها می توان با یک بار دانلود کردن محتوا، بعدا هم به صورت آفلاین به آن ها دسترسی داشت.
داشتن اپلیکیشنی برای کسب و کارتان در واقع نوعی تبلیغ حرفه ای برای شغل شما محسوب می شود و اصطلاحا کلاس کاری شما را بالا می برد.
به دلیل سهولت در حمل اسمارت فون ها و اینکه کاربران همیشه آن ها را همراه خود دارند، کاربر در هر مکانی که باشد، می تواند به راحتی از اپلیکیشن های خود استفاده کند.
می توانید کاتالوگ دیجیتال خود را در قالب اپلیکیشن به مشتری ارائه دهید و هزینه های غیر ضروری مربوط به چاپ کاتالوگ را کاهش دهید.
ممکن است شما هم به صورت سنتی تجارت کنید و هم یک وبسایت برای تجارت خود داشته باشید. اگر یک اپلیکیشن هم برای تجارت خود تهیه کنید، در واقع یک تجارت چند کاناله به راه انداخته اید. چند کاناله کردن کسب و کار سبب جذب بیشتر مشتری می شود.
آمار تولید اپلیکیشن ها:

این آمار یک پیش بینی را برای تعداد دانلود نرم افزار های موبایل از سال 2009 تا سال 2017 را انجام می دهد. آمار جهانی دانلود اپلیکیشن های موبایل در سال 2009 به 2.52 بیلیون رسید و انتظار می رود که تا سال 2017، این آمار به 268.69 بیلیون برسد.

3

چگونه اپلیکیشن خود را به دیگران معرفی نماییم؟
گذاشتن اپلیکیشن خود در مارکت هایی که برای اپلیکیشن ها وجود دارند مثل کافه بازار و سیبچه و مایکت و اپ استور
تبلیغ در شبکه های اجتماعی
استفاده از تبلیغات تلویزیونی
قرار دادن تبلیغ اپلیکیشن در اپلیکیشن های پربازدید
ساخت یک ویدیو جذاب در مورد اپلیکیشن و کارکرد آن و قرار دادن این ویدیو در سایت هایی مثل آپارات
ساخت و طراحی با کیفیت یک اپلیکیشن در واقع مهم ترین روش معرفی محسوب می شود. وقتی یک کاربر از برنامه شما رضایت داشته باشد، با استفاده از تبلیغات دهان به دهان که یکی از موثرترین روشهای تبلیغ است، اپلیکیشن شما را به دیگران معرفی خواهد کرد.
استفاده از تبلیغات عدد

مدلهای تجاری سازی اپلیکیشن-فروش مستقیم یا پرداخت درون برنامه ای؟
هر کدام از این روش ها می تواند بسته به نوع اپلیکیشن استفاده شود و هر کدام از آن ها برای هدف خاصی مناسب هستند.
اما تجربه نشان می دهد که کاربران مقاوت بیشتری برای خرید برنامه های پولی نشان می دهند. یعنی تمایل دارند که در ابتدا برنامه ای را رایگان دانلود کنند و بعد در صورت جذابیت محتوا حاضر هستند به روش پرداخت درون برنامه ای برای استفاده از سایر قسمت های برنامه هزینه کنند.
علت تفاوت قیمت اپلیکیشن اندروید و ios چیست؟
مراحل تولید اپلیکیشن های اندرویدی از صفر تا صد بدون دخالت عامل انسانی و به صورت اتوماتیک انجام می شود. اما به دلیل سیاست های شرکت اپل، این امکان برای اپلیکیشن های ios میسر نیست و عامل انسانی در تولید این اپلیکیشن ها دخیل است.